Truss Sahne Sistemleri

Truss Sahne Sistemleri

Sahnelerde, çatılarda, otellerde ve pek çok yerde sıklıkla kullanılan truss sistemlerimizi kaliteli ve güvenilir olarak tasarlıyoruz. Sahnelerin yapım aşamasında, çatı ve kiriş gibi tüm bölmelerini detaylı şekilde ve sağlam olarak üretiyoruz.

Sahne ve podyumlarda kullanılmak üzere truss sistemi alüminyumdan yapılarak daha sağlıklı ve dayanıklı olmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle sizler için daha uzun ömürlü sahne imkanı sağlıyoruz.

Sahnelerde Güvenilir Hizmet

Tüm sahne işlemlerinizin yanı sıra, truss sahne sistemleri alanında da tecrübemize güveniyoruz. Truss çatılar, kule sistemleri, mini kule, hoparlör kulesi, dairesel truss gibi seçenekleri bir arada toplayarak sizlere en uygun olanı bulmak için hizmet veriyoruz.

Sahnelerin tüm özellikleri değerlendirerek en uygun truss üretimi yapıyoruz. Bu nedenle de seçim konusunda sizlerden de yardım alarak sahneniz en gösterişli haline sahip olması için çalışıyoruz.

Truss Çeşitleri ve Özellikleri

Truss seçiminde sahnenin büyüklüğü, boyutları ve ebatları gibi özellikleri göz önüne alarak şekilsel çalışmalara başlıyoruz. İlk olarak alüminyum truss üzerinde belirlediğiniz tüm kriterleri değerlendiriyoruz. Kişiye özel olarak tasarladığımız ve üretimini yaptığımız parçaların, sahnenin ve bütünün değerlendirilmesinin ardından, daha sonra sahneye uygun olarak truss imalatı işlemlerimize başlıyoruz. İmalat sırasında sahneyi dikkatli inceleyerek, hiç eksik olmadan işlemlerimizi güvenilir olarak ekibimizle sürdürüyoruz.

Truss seçiminde yedek parça ve sağlamlığı arttırıcı özelliği bulunan truss bağlantı parçaları da üretime ekliyoruz. Bağlantılar sahnenin uzun ömürlü kullanımı için oldukça önemlidir.

Sahneye En Uygun Truss Seçimi
Sahnelerin yuvarlak, kare ve üçgen şekillerine göre truss üretimini ve kurulumunu yapıyoruz. İlk olarak sahnenin boyutlarını incelerken şekli ve özelliklerine de büyük özen göstererek işimizi yapıyoruz.

Kullanılan sahne kare ise kare truss ile alüminyum olarak sahnenin iskeletini kuruyoruz. Üretim ve imalat konusunda sahnenin şeklinin dairesel ya da oval olmasını isteyen kişiler için daire truss hizmeti sunuyoruz. Daire trusslar genellikle şarkı söylenmesi için uygundur.

Oyunlar ve gösteriler için daha çok tercih edilen ve en çok kullanılan truss çeşidi ise, üçgen truss olarak görülüyor. Üçgen truss genellikle podyumlarda oluşturulan ve hareketli platformlarla tamamlanan parçaları içeriyor. Bu nedenle de kare ve daireden farklı olarak üretimini yapıyoruz. Tüm bağlantıların kurulması ve en iyi şekilde hizmet alınması için de truss maşon üretimini eksiksiz ve sorunsuz olarak sizlere sunuyoruz.
Merdiven truss sistemi olarak da bilinen dekor askısı olan ürünümüz, dıştan dışa 30 cm ebatlarında daha küçük ve basit bir sistem olmakla birlikte hafif yükler için kullanılmaktadır. Özellikle dekoratif uygulamalarda kullanmak amacıyla düşünülmüş bir sistemdir. Pim, yay ve konik bağlantı sayesinde hızlı montajı yapılmaktadır. Kendisi aluminyum renginin yanında statik toz boya ile farklı renk uygulamalarında gerçekleştirmek mümkündür. Standart ve ara ölçülerde ki uzunlukları, değişik açılardaki köşe bağlantıları ile her türlü özel tasarımlarımızın uygulanmasına olanak sağlar.

Düz elementleri, bükülme dayanımına dayanıklı gerilime maruz kalacak şekilde veya standart kule elemanı olarak kullanmaya uygundur. 2 mm ve 3mm et kalınlığını kullanarak dayanıklılığı ve sağlamlığı garanti eder. Yüksek frekans kullanımı veya daha yüklemeyi gerektiren tesisatlar için tasarlanmıştır. Kiralama, turne ve sergi şirketleri için ideal makas sistemi.

Üçgen Truss daha büyük yükler için eşit profilli geometriye sahip üçgen kafes. Düz elemanları, büküm stresine dirençli yayılımları 12 metreye (39 fit) kadar uzatmak için mükemmel bir biçimde kendilerini ödünç hale getirir. Yüksek frekans kullanımı veya daha yüklemeyi gerektiren tesisatlar için tasarlanmıştır.

Kavisli ya da dairesel trusslar, farklı çaplarda ve derecelerde üretilmektedir.

Kare profil geometrisi ve komple köşegen destek sayesinde KULE Truss, dikey ve yatay yönde aynı sertliği sergilemekte ve böylece Rock and Roll Productions'da ve Pre Rig'de geniş yayılımlar için destek olarak kullanılabilmekte ve temel ana kafes olmaktadır. Kule Çatı Sistemlerinin çoğunda 4mm et kalınlığı taşıma hasarını azaltır ve aşırı dayanıklılığı garanti eder.

Ankara Truss olarak; oval yada üçgen çatı sistemlerinin imalatını gerçekleştiriyoru . Hem uygun maliyetli olması ,hem de truss sistemine binecek yük miktarını minimum seviyede tutabilmesi nedeniyle hafif bir sistem tercih edilmektedir. İstenilen özel ölçülerde imalatını gerçekleştirebiliyoruz.
Anahtar kelimelerimiz: truss sahne, truss sahne sistemleri, truss sistemi, truss imalatı, truss üretimi, truss ölçüleri, truss fiyatları, alüminyum truss, kare truss, merdiven truss, daire truss, üçgen truss, truss pimi